طراحی سایت

طراحی سایت به منظور ایجاد پایگاهی اینترنتی به مانند فروشگاه در دنیای واقعی است که به ارائه محصولات و خدمات می پردازد ، در فرایند طراحی سایت از امکاناتی از جمله ایجاد صفحات وب ، تولید محتوا ، طراحی گرافیکی و سئو استفاده می شود. همچنین در طراحی سایت باید به نکات زیباشناختی ، ایده پردازی نوین و عملکرد درست صفحات و دکمه ها توجه داشته باشید.

معمولاً در طراحی سایت های حرفه ای گروهی از افراد در کنار یکدیگر جمع شده و بخشی از مسئولیت را عهده دار می گردند ، که این تیم در حقیقت شامل طراحی گرافیکی وب ، طراح رابطه کاربری ، نویسندگان ، گرافیست و افرادی که بهینه سازی موتور جستجو می پردازند. در برخی موارد یک شخص توانایی انجام کل این مسئولیت ها را دارد. در حقیقت طراحی سایت از دو بخش Front_End و Back_End تشکیل شده است ، Front_End به طراحی ظاهری سایت که در واقع client side ( سمت کاربر ) بوده و به طور واضح قابل مشاهده برای اوست و Back_End که به کدهای ساختاری سایت اشاره دارد که باعث انجام فرایندها می گردد و بخش دیگر که جزء توسعه سایت نمی باشد ، بخشی است که به تولید محتوا ، بهینه سازی سایت براساس موتور جستجوی گوگل معروف است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نکاتی که در طراحی سایت به طور جداگانه باید توجه گردد شامل موارد ذیل می باشد: طرح بندی ، گرافیک و موشن گرافیک که شامل لوگو ، عکس ، ساختن ویدیو های تبلیغاتی ، انتخاب فونت مناسب ، چند رسانه ای بودن سایت ( که اخیراً بسیار حائز اهمیت شده است).